Vjerovali ili ne, prošlo je već 20 godina od izlaska prve od sedam knjiga iz serijala o Harryju Potteru – Harry Potter i kamen mudraca. Diljem svijeta već postoji cijela jedna generacija punoljetnih osoba koje ni ne poznaju svijet bez Harryja Pottera. Kao i sve generacije nakon nje, za koje se nadamo da će još dugo odrastati uz priču o malome (i više ne tako malome, sudeći po najnovijem djelu Harry Potter i ukleto dijete) čarobnjaku.
Povodom ove obljetnice Bloomsbury je najavio novo izdanje Kamena mudraca s novim koricama (a nadamo se s vremenom i ostalih dijelova), u boji i s grbom svakog doma u Hogwartsu, koje potpisuje ilustrator Levi Pinfold. Izdat će se verzije i s tvrdim i s mekim koricama, a evo kako će izgledati.
Ovo nije prvi put da se korice knjiga o Harryju Potteru razlikuju od originalnog engleskog izdanja, a s obzirom da je serijal prodan u više od 500 milijuna primjeraka i preveden na najmanje 65 jezika, postoji više od 100 različitih verzija korica.
Neke od najneobičnijih možete vidjeti ovdje.
Također, ovdje možete vidjeti različite verzije korica za svaku od 7 knjiga.
Jesu li vam originalne korice, koje se sačuvane i u hrvatskom izdanju, i dalje najdraže ili biste željeli nešto poput ruskog ili možda danskog izdanja?
Autor: Ines Cebović
Hoce li biti nastavaka o Albusu Severusu Potteru? Ja se nadam da hoce. Ocekujem vas odgovor.